Co da Ci ta książka?

The Light Book to znacznie więcej niż książka. To unikalne narzędzie dla liderów, nastawionych na rozwój, chcących każdego dnia pracować mądrzej.

To 53 historie napisane przez liderów z całego świata, którzy byli lub są w miejscu, do którego dążysz.

Korzystając z tego narzędzia, będziesz równocześnie jego współtwórcą. Ostateczna forma tego wydania zależy także od Twoich odpowiedzi i refleksji na przygotowane przez autorów pytania. Jeśli szukasz wartościowych inspiracji, chcesz z mądry sposób podnieść swoją skuteczność, wyciągać wnioski z doświadczeń innych, a przez to pozytywnie kształtować otaczającą Cię rzeczywistość, The Light Book jest propozycją dla Ciebie, liderze!

Poznaj opinię

na temat The Light Book

„Bez względu na wielkość firmy, w której pracujesz, Twojego doświadczenia i kultury, z której pochodzisz, ciągły rozwój to jedyna słuszna droga, do stawania się skuteczniejszym liderem. Dzięki opisaniu przez praktyków różnorodnych doświadczeń The Light Book to doskonała inspiracja i narzędzie do rozwoju.”

Kusum Rawat Verma. Wiceprezes i dyrektorka ds. technologii w GE Healthcare.

 

„Prawdziwie szczęśliwi liderzy nie popadają w bezczynne samozadowolenie. Sprawiają, że rzeczy się dzieją. Szukają nowych osiągnięć, kontrolują swoje myśli i uczucia oraz rozwijają swoje zrozumienie świata. The Light Book jest świetnym narzędziem do promowania tego typu podejścia za pomocą prawdziwych historii, opisanych doświadczeń i proponowanych ćwiczeń.”

Sonja Lyubomirsky. Profesor psychologii, autorka bestsellerów opublikowanych w 36 krajach.

 

„Nic w życiu nie jest tak ważne, jak to, o czym właśnie myślisz. The Light Book i zawarte w niej historie stanowią znakomity przyczynek do refleksji na tematy kluczowe dla każdego lidera.”

Robert Cialdini. Profesor psychologii, ekspert w dziedzinie nauki o wywieraniu wpływu.

 

„W świecie bogatym różnorodnością zamieszkujących go ludzi, ich kultur i dziedzictwa, promowanie różnorodności myślenia poprzez dzielenie się wiedzą i słuchanie innych nigdy nie było ważniejsze. Miałem możliwość wiele się nauczyć dzięki podróżom po całym świecie, ale równie ważne jest, by nasze umysły także mogły swobodnie wędrować.”

Mark Gallagher. Dyrektor zarządzający w Formule 1.

 

Inspirujący liderzy, wiarygodni autorzy

The LiGHT Book z bliska

Dlaczego felietony?

Zebraliśmy dla Ciebie różnorodne doświadczenia i refleksje liderów, aby inspirować przez… cały rok.

Wierzymy głęboko, że poświęcając kilka minut tygodniowo, będziesz w stanie stać się lepszym liderem.

Przeczytaj historię wybranego autora, przemyśl ją i wprowadź swoje wnioski w życie. To naszym zdaniem doskonały sposób na ciągły rozwój samego siebie.

The Light Book

Autorzy, których warto wysłuchać

The Light Book to spotkanie ze wspaniałymi osobowościami. Zaprosiliśmy do współpracy liderów różnorodnych branż. Czytając kolejne felietony, zajrzysz do świata wielkiego biznesu, psychologii, start-upów i sportu.

Część autorów to osoby powszechnie znane na świecie. Niektórzy są lokalnymi bohaterami.

Bez względu na rozgłos, wszyscy ujawniają ważną część swojego świata.

Dopisz swoją część i zostań autorem The Light Book

Oddajemy w Twoje ręce coś znacznie więcej niż wydrukowaną książkę, ponieważ w połowie to Twoje dzieło! Felietony przechodzą płynie w strony dedykowane do notowania własnych przemyśleń.

Czeka Cię zatem nie tylko podróż wśród ciekawych felietonów, ale również przystanki zaplanowane do refleksji. Na nich autorzy przygotowali kilka ważnych pytań.

Od Twoich odpowiedzi i zapisanych przemyśleń zależeć będzie ostateczny kształt The Light Book, którego każda kopia na świecie będzie niepowtarzalna.

Wartościowe felietony wzbogacone obrazem

Obraz może wspaniale wzmocnić komunikat, wie o tym doskonale AMS, firma która jest liderem reklamy Out-of-Home (OOH) w naszym kraju.

Dlatego od 2005 roku w ramach Galerii Plakatu AMS organizowany jest ogólnopolski konkurs dla młodych grafików na plakat o tematyce społecznej.

Prace laureatów można zobaczyć na nośnikach citylight na wiatach przystankowych.

Wybrani uczestnicy odbywają staże w czołowych agencjach reklamowych, część z nich rozpoczęła w nich pracę.

Dbając o niebanalny charakter The Light Book, wspólnie z AMS wybraliśmy kilka nagrodzonych prac z dwudziestu dotychczasowych edycji konkursu. Nadaliśmy im krótkie komentarze dedykowane liderom. Wierzymy, że dzięki temu znajdziesz w naszym wydaniu inspiracje dla siebie także przez obraz.

Jak czytać The Light Book?

Naszą intencją jest przekazać w Twoje ręce narzędzie na cały rok.

Dlatego proponujemy, aby korzystać z The Light Book bez pośpiechu. Przeczytaj co tydzień nowy felieton, odpowiedz na postawione przez autora pytania i zastanów się, jak możesz przełożyć to doświadczenie na własny grunt.

Wierzymy głęboko, że taki cotygodniowy nawyk inspirowania się historiami innych liderów to dobry rytuał prowadzący do coraz mądrzejszej pracy.

Posłuchaj komentarza o The LIGHT Book

Kupując The Light Book, wspierasz Project Bohaterskiej Wyobraźni

Część zysku z sprzedaży tej książki pomaga budzić w młodych ludziach wewnętrznego bohatera.

Bohaterstwo to aktywna próba przeciwdziałania niesprawiedliwościom i kreowania pozytywnych zmian w świecie, pomimo różnego rodzaju nacisków, aby postąpić inaczej. Może on obejmować skuteczne radzenie sobie w niejasnych sytuacjach, pomoc innym w potrzebie, ustalanie i realizację celów, wszystko, aby promować dobro innych. Przyzwyczajeń i nawyków uosabiających mądre i skuteczne akty heroizmu można się nauczyć, można do nich zachęcać, wzmacniać je i modelować. Są one możliwe do osiągnięcia przez każdego w dowolnym momencie naszego życia.

Głównym celem działalności Fundacji Zimbardo Youth Center i Biura Projektu Bohaterskiej Wyobraźni jest tworzenie społecznego, kulturalnego i akademickiego wsparcia dla zakładania i prowadzenia Centrów Zimbardo oraz Młodzieżowych Centrów Zimbardo w Polsce i na świecie. Są to miejsca zróżnicowanej aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzonych głównie przez zespoły wolontariuszy dla wszystkich chcących w nich uczestniczyć na zasadzie dobrowolności.

Przeczytaj więcej o tej inicjatywie pod adresem: hip.org.pl

Bezpłatny fragment

the light book

Nie musisz od razu kupować. Możesz wcześniej spróbować. Wpisz swoje dane kontaktowe, aby otrzymać bezpłatnie rozdział książki na swoją skrzynkę e-mail.

Poznaj wszystkich autorów

Formuła 1

Mark Gallagher

Profesor psychologii

Sonja Lyubomirsky

CEO Ailleron

Rafał Styczeń

Profesor psychologii

Robert Cialdini

McKinsey & Company

Sonia Wędrychowicz

Autor bestsellerów

Chris Lowney

VP GE Healthcare

Kusum Rawat Verma

CEO WD-40

Garry Ridge

Profesor psychologii

Christina Maslach

CEO Pega

Alan Trefler

Universal Investment

Aneta Pilch

CEO Xceedance

Arun Balakrishnan

Partner EY

Marek Grodziński

Przedsiębiorca

Richard Lucas

CEO AMS

Marek Kuzaka

CEO Lang Team

Czesław Lang

CEO Lynka

John Lynch

CEO Unum Życie TUiR

Aneta Podyma-Milczarek

CEO Leaders Island

Józef Kącki

Ocado Technology Sofia

Richard Haywood

AutorkaBestsellerów

Danielle Strickland

CEO Talent Alpha

Przemek Berend

Prezes PTP

Dominika Dudek

Autor Management 3.0

Jurgen Appelo

Mistrz świata w Ironmanie

Jerzy Górski

Profesor psychologii

Philip Zimbardo

Instytu Przywództwa

Piotr Gąsiorowski

CEO Project: People

Beata Mosór-Szyszka

Agile Coach

Mariusz Chrapko

Global Head of Innovation at ABB

Szymon Myśliński

Trener Kraków Kings

Dawid Ostręga

CEO Character Lab

Angela Duckworth

CEO iWealth

Marek Rybiec

Leadership Center

John Scherer

Współtwórczyni Inspirit

Julie Zhuo

CEO Nozbe

Michał Śliwiński

Jezuita

James Martin

CEO BL Info

Bjorn Lunden

Autor Bestsellerów

Kevin Murray

Head of Delivery Miquido

Anna Gawlikowska

Managing Director

Derek Smith

Co-founderScrum Alliance

Mike Cohn

CEO Peakon

Phil Chambers

Corporate Rebels

Joost Minnaar

Corporate Rebels

Pim de Morree

CEO Freshmail

Paweł Sala

CEO Runmageddon

Jarosław Bieniecki

CEO Worksmile

Tomasz Chaciński

Bianka Siwińska

Autor Large Scale Scrum

Bas Vodde

The Learning Leader Show

Ryan Hawk

Instytut Hoovera

Zbigniew Stańczyk

Współzałożycielka FRIS

Anna Samborska-Owczarek

Psychoterapeuta

Wojciech Eichelberger

CEO iWealth

Marek Rybiec

Formuła 1

Mark Gallagher

Jego kariera menedżerska w Formule 1 obejmuje ponad dekadę pracy w zarządzie zwycięskiego i odnoszącego znaczne sukcesy zespołu Jordan Grand Prix, prowadzenie słynącej na całym świecie firmy produkującej silniki Cosworth, a także założenie komercyjnej sekcji zespołu Red Bull Racing, który zdobył czterokrotne mistrzostwo świata. W trakcie swojej kariery Mark pracował z wieloma czołowymi kierowcami, a wśród nich mistrzami świata takimi jak Ayrton Senna, Michael Schumacher i Mika Hakkinen.

Profesor psychologii

Sonja Lyubomirsky

Doktor i wybitna profesor psychologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Riverside. Z pochodzenia jest Rosjanką, uzyskała stopień licencjata na Uniwersytecie Harvarda, a pracę doktorską napisała w zakresie psychologii społecznej/osobowości na Uniwersytecie Stanforda. Jej książka Wybierz szczęście. 12 kroków do życia jakiego pragniesz, która ukazała się w 2008 roku, a także druga publikacja zatytułowana Mity o szczęściu zostały wydane w 36 krajach.

CEO Ailleron

Rafał Styczeń

Przedsiębiorca i inwestor w spółkach nowych technologii. Współzałożyciel Comarch, jednej z największych firm technologicznych w Europie oraz IIF, BillBird i Ailleron – globalnego dostawcy usług technologicznych dla bankowości. W założonych przez niego spółkach pracuje obecnie ponad 6 tys. ludzi

Profesor psychologii

Robert Cialdini

Jest znanym na całym świecie ekspertem posiadającym wiedzę o fundamentalnym znaczeniu w zakresie sztuki wywierania wpływu i jego etycznego zastosowania w biznesie. Jego 6 reguł wywierania wpływu stało się kamieniem węgielnym każdej organizacji poważnie myślącej o skutecznym zwiększaniu swego oddziaływania.

McKinsey & Company

Sonia Wędrychowicz

Jest zawodowo związana z bankowością i fintechem. Karierę rozpoczęła w 1994 r. Warszawie. Międzynarodowe rynki bankowe nie mają dla niej tajemnic. Jest absolwentką handlu międzynarodowego na SGH i zarządzania biznesem na Brunel University w Londynie. Ukończyła także kurs zarządzania na Carleton University. Prowadziła zajęcia na National University of Singapore. Ma męża, dwójkę dzieci i… czarny pas w kick-boxingu.

Autor bestsellerów

Chris Lowney

Jako dyrektor zarządzający w J.P. Morgan & Co. pracował do 2001 roku w Tokio, Singapurze, Londynie i Nowym Jorku. Obecnie Chris jest wiceprezesem zarządu Common Spirit Health, największego systemu opieki zdrowotnej w Ameryce. Napisał sześć książek, w tym bestseller Heroiczne przywództwo, które zostało przetłumaczone na jedenaście języków. Jest również autorem książki Lider. Papież Franciszek, a także najnowszej publikacji zatytułowanej Stać cię na więcej. 10 nawyków dobrego życia, która otrzymała nagrody Independent Press oraz Illumination.

VP GE Healthcare

Kusum Rawat Verma

Wiceprezes i dyrektorka ds. technologii w GE Healthcare. Aktualnie przewodzi organizacji na stanowisku wiceprezesa ds. systemów przedsiębiorstwa i globalnych operacji cyfrowych posługujących się platformami ERP i rozwiązaniami integracyjnymi służącymi biznesowi wartemu 16 miliardów dolarów, a także zarządza operacjami informatycznymi przedsiębiorstwa, obejmującymi ponad 900 aplikacji. Ma za sobą ponad 20 lat doświadczenia informatycznego oraz w zakresie łańcucha dostaw, finansów, rozwiązań Lean oraz usług. Ukończyła certyfikowany program Black Belt.

CEO WD-40

Garry Ridge

Jest przewodniczącym zarządu i prezesem firmy WD-40. Pracuje również jako adiunkt na Uniwersytecie w San Diego, gdzie uczy rozwoju przywództwa, zarządzania talentami i planowania sukcesji w ramach programu magisterium nauk ścisłych w zakresie przywództwa kierowniczego. Jego pasją jest mająca walor edukacyjny i upodmiotowiający kultura organizacyjna, do stworzenia której przyczynił się w firmie WD-40.

Profesor psychologii

Christina Maslach

Jest (emerytowanym) profesorem psychologii oraz badaczem w Centrum Zdrowych Miejsc Pracy przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkley. Stopień licencjata uzyskała na Uniwersytecie Harvarda, a doktorat obroniła na Uniwersytecie Stanforda. Znana jest z pionierskich badań w zakresie wypalenia zawodowego, opracowania standardowych narzędzi oceny (Maslach Burnout Inventory, MBI), książek oraz nagradzanych artykułów. Wagę jej pracy odzwierciedla oficjalne uznanie przez Światową Organizację Zdrowia w 2019 roku wypalenia za zjawisko zawodowe niosące konsekwencje zdrowotne.

CEO Pega

Alan Trefler

Założyciel i dyrektor generalny firmy Pegasystems, lider i wizjoner, inicjator zmian technologicznych, innowacyjny filantrop oraz zaufany doradca menedżerów pracujących na szczeblu globalnym. Zainteresowanie Alana komputerami rozwinęło się w czasach uczelnianych, gdy brał udział w turniejach szachowych, osiągając tytuł mistrza i zostając współzwycięzcą turnieju szachowego World Open w 1975 r. Swoje życie zawodowe poświęcił projektowaniu oprogramowania, które samo tworzy oprogramowanie i które może być rozwijane przez przedsiębiorców, by zarządzać ciągłymi zakłóceniami i zmianami w dzisiejszej zorientowanej na konsumentów gospodarce.

Universal Investment

Aneta Pilch

Dyrektor Universal-Investment w Polsce, z siedzibą w Krakowie; skupia się na budowaniu i zarządzaniu organizacji butikowymi oraz wysoce specjalistycznymi usługami inwestycyjnymi. Wcześniej pracowała jako członek zarządu w UBS Business Solutions w Krakowie, gdzie zajmowała szereg różnych stanowisk przywódczych. Karierę rozpoczęła w 2000 roku w Chicago, w firmie HSBC, w której pełniła rolę menedżera ds. polityki ryzyka kredytowego. W 2007 roku przeniosła się do HSBC Polska, pełniąc różne funkcje związane z przywództwem.

CEO Xceedance

Arun Balakrishnan

CEO – dyrektor generalny w Xceedance, zbudował karierę wokół działania na rzecz innowacyjnościi transformacji w branży ubezpieczeń. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w uruchamianiu startupów w branży. Wizja oraz doświadczenie branżowe Aruna są zakorzenione w pragnieniu ożywiania procedur, usprawniania operacji i zapewniania szans dalszego rozwoju.

Partner EY

Marek Grodziński

Partner w dziale Business Consulting firmy EY. Ekspert w dziedzinie projektowania, tworzenia i optymalizacji SSC oraz transformacji funkcji wsparcia. Zarządzał ponad czterotysięczną organizacją Capgemini BPO w Europie oraz współtworzył ABSL, związek pracodawców skupiający firmy z sektora usług biznesowych. Spędził 6 lat w Berlinie w centrali Bombardier Transportation, m.in. w roli dyrektora Global Cash Management. Odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Przedsiębiorca

Richard Lucas

Europejczyk, Polak, krakowianin, Brytyjczyk, obywatel świata, członek społeczności TEDx, imigrant, ojciec, przedsiębiorca biznesowy i społeczny. Od czasu przenosin do Krakowa w 1991 r. założył w Polsce, Zjednoczonym Królestwie i USA ponad 30 firm i stworzył wiele inicjatyw promujących przedsiębiorczość. Uczy przedsiębiorczości w szkołach i na uczelniach, w tym biznesowych.

CEO AMS

Marek Kuzaka

Prezes zarządu AMS SA – lidera reklamy out-of-home (OOH) w Polsce. Ekspert z zakresu branżowych rozwiązań prawnych. Współpracownik Instytutu Partnerstwa Publiczo-Prywatnego. Członek koalicji Liderzy Pro Bono, kapituły Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia” oraz Rady Pracodawców przy Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego.

CEO Lang Team

Czesław Lang

Kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski w Moskwie w 1980 roku oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. Po zakończeniu kariery sportowej organizator największego cyklicznego sportowego wydarzenia w Polsce – Tour de Pologne UCI World Tour.

CEO Lynka

John Lynch

Prezes i strażnik wiary w firmie Lynka, amerykański przedsiębiorca, pisarz i mówca mieszkający w Krakowie. Był jednym z pierwszych ekspatriantów uruchamiających startupy w Europie Wschodniej po upadku komunizmu. John uzyskał stopień licencjata w zakresie inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Lehigh oraz MBA w szkole biznesu Wharton. W 2014 roku John otrzymał najwyższe polskie cywilne odznaczenie – Złoty Krzyż Zasługi za pomoc w budowaniu gospodarki wolnorynkowej w Polsce. W 2017 roku został wybrany Prezesem Ekspatriantem Roku Europy Środkowo-Wschodniej.

CEO Unum Życie TUiR

Aneta Podyma-Milczarek

Prezes Zarządu Unum Życie TUiR S.A. Karierę zaczynała w Merrill Lynch, uruchamiała polski oddział BlackRock, tworzyła AXA TFI i była szefem Genworth Financial w regionie. W pracy kładzie nacisk na wartości, etyczne relacje z klientami, transparentne produkty finansowe i najwyższą jakość obsługi. Jest zaangażowana społecznie w Radzie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Koalicji Liderów Pro Bono. Jest wiceprzewodniczącą Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń. Doceniona tytułem Mistrza Biznesu (Businessman.pl), ujęta w raporcie Rzeczpospolita Babska 2019 (Gazeta Finansowa) oraz wśród Top 10 Menadżerów w Finansach 2020 (Gazeta Finansowa).

CEO Leaders Island

Józef Kącki

Prezes fundacji Light from Leaders, kurator The Light Summit – spotkania z cenionymi przywódcami. Twórca Leaders Island, gdzie wraz z wybitnymi mentorami jest partnerem na drodze rozwoju setek menedżerów i liderów. Prowadzi podcast Z warsztatu lidera, w ramach którego razem z zaproszonymi praktykami przekazuje wiedzę oraz doświadczenia z dziedziny zarządzania i przywództwa.

Ocado Technology Sofia

Richard Haywood

Przywódca Ocado Technology Sofia. Motywuje innych do nieustannego wzrostu, rozwoju i samodoskonalenia. Poprzez budowanie pozytywnej oraz bezpiecznej kultury dającej możliwość eksperymentowania i pracowania w zespole w celu rozwiązywania złożonych problemów,nakłania liderów do myślenia nie tylko krótkowzrocznego, lecz również dalekowzrocznego.

AutorkaBestsellerów

Danielle Strickland

Zakłada departamenty sprawiedliwości i nowe wspólnoty kościelne, uruchamia globalne inicjatywy zwalczające handel żywym towarem, tworzy nowe projekty motywujące ludzi do przemiany duchowego życia. Danielle szkoli, wspiera i inspiruje ludzi do życia poprzez następujące inicjatywy: Amplify Peace, Brave Global, Infinitum, Kolektyw Women Speakers. Mieszka w Toronto, jest dumną mamą 3 chłopców, żoną Stephena. Jako typ 7 w systemie osobowości Enneagram jest czule zwana „ambasadorką radości”.

CEO Talent Alpha

Przemek Berend

Prezes firmy Talent Alpha. Przemek ma 20-letnie doświadczenie kierownicze zdobyte w branży informatycznej, związane z uruchamianiem, rozwijaniem oraz zwiększaniem skali oddziaływania firm świadczących usługi informatyczne w Polsce oraz na całym świecie. Od kwietnia 2011 roku do kwietnia 2018 roku zajmował stanowisko wiceprezesa ds. globalnego marketingu w Luxoft (NYSE: LXFT). We wrześniu 2018 roku założył Talent Alpha, Inc. z misją stworzenia ‘przyszłości platformy pracy’ i przekształcenia sposobu, w jaki firmy mierzą, zarządzają, wykorzystują oraz udostępniają talenty z dziedziny IT.

Prezes PTP

Dominika Dudek

Lekarz psychiatra, profesor nauk medycznych, kierownik Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ, prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, autorka i współautorka kilkuset artykułów naukowych i kilku książek z dziedziny psychiatrii.

Autor Management 3.0

Jurgen Appelo

Jako seryjny założyciel firm, przedsiębiorca, autor i mówca, Jurgen jest pionierem zarządzania pozwalającego organizacjom kreatywnym przetrwać i rozwijać się w XXI w. Oferuje konkretne gry, narzędzia i praktyki pozwalające na wdrożenie lepszego zarządzania i zmniejszenie liczby menedżerów. Stworzył też platformę, na której można dzielić się swoimi praktykami i historiami z innymi. Jurgen jest dyrektorem generalnym sieci biznesowej Happy Melly oraz współzałożycielem sieci Agile Lean Europe.

Mistrz świata w Ironmanie

Jerzy Górski

W latach 1969-1982 narkoman, kilkakrotnie przebywał w więzieniu. Będąc w bardzo złym stanie fizycznym, w 1984 r. rozpoczął swoją przemianę w Monarze, ośrodku dla uzależnionych. W ciągu sześciu lat intensywnego treningu osiągnął poziom sportowy, pozwalający mu wygrać Double Ironman w Huntsville w USA. Dystans 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu pokonał w czasie 24 godzin, 47 minut i 46 sekund. Aktualnie jest organizatorem wielu zawodów triathlonowych oraz biegów. Jego historia została opowiedziana w książce oraz filmie Najlepszy.

Profesor psychologii

Philip Zimbardo

Prezes i założyciel Projektu „Heroiczna Wyobraźnia”. Zimbardo jest uznawany za „głos i twarz współczesnej amerykańskiej psychologii” dzięki cieszącemu się popularnością cyklowi programów Discovering Psychology nadawanemu w telewizji PBS, swoim badaniom mającym dzisiaj status klasyki, stanfordzkiemu eksperymentowi więziennemu, a także popularnym książkom na temat nieśmiałości, kierowanym do szerokiego grona odbiorców. Jest autorem książki Psychologia i życie, najstarszego z obecnie stosowanych podręczników do psychologii, który doczekał się 19. wydania. Jest byłym przewodniczącym Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, Zachodniego Towarzystwa Psychologicznego, a także przewodniczącym Rady Przewodniczących Towarzystw Naukowych (ang. Council of Scientific Society Presidents – CSSP), reprezentującej 63 towarzystwa naukowe, matematyczne i techniczne (zrzeszającej 1,5 miliona członków).

Instytu Przywództwa

Piotr Gąsiorowski

Doktor teologii systematycznej; Przewodniczący Zarządu Instytutu Przywództwa w Krakowie, koordynator krajowy EQUIP – by John C. Maxwell, członek Rady Doradców EWST we Wrocławiu, współtwórca i przewodnik w programie Master Class Leadership with Pope, mówca konferencyjny i autor bestsellera – Wybaczyć Bogu. Pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego w Krakowie.

CEO Project: People

Beata Mosór-Szyszka

Dyrektor generalna odpowiedzialna za strategię w obszarze lean w firmie Project: People (www.projectpeople.pl). Beata jest strategiem, specjalistą ds. marketingu i konsultantem w zakresie metodologii lean z ponad 14-letnim doświadczeniem na rynku międzynarodowym. Wspiera firmy w opracowywaniu i optymalizacji modeli biznesowych, przekuwając je na skuteczne strategie, taktyki i konkretne działania. Jako mówca, Beata występuje na krajowych i międzynarodowych konferencjach.

Agile Coach

Mariusz Chrapko

Zajmuje się formacją i rozwojem liderów w oparciu o podejście Agile. Jest kierownikiem programowym kierunku „Agile Leadership” (Uniwersytet SWPS) oraz autorem podcastu „Menedżer Plus”.

Global Head of Innovation at ABB

Szymon Myśliński

Wiceprezes wykonawczy, globalny dyrektor ds. architektury przedsiębiorstwa i innowacji w ABB, posiada stopień doktora inżyniera. Doświadczenie zdobyte w dziedzinie nauki akademickiej, start-upów, doradztwa w zakresie zarządzania oraz zarządzania przedsiębiorstwami łączy w zestaw narzędzi pomocnych w szybkim tworzeniu wartości biznesowej poprzez innowacyjność technologiczną i przełamywanie utartych procesów. Aktualnie kieruje architekturą korporacyjną IT w firmie ABB (która jest liderem w branży rozwiązań cyfrowych dla przemysłu, odnotowującym roczne przychody na poziomie 30 miliardów dolarów, uwzględnionym na liście Fortune 500). Jego pasją jest stymulowanie cyfrowej transformacji przedsiębiorstw; wierzy w podejmowanie odpowiedzialności, transparentność oraz moc współpracy.

Trener Kraków Kings

Dawid Ostręga

Menedżer z 15-letnim doświadczeniem zdobytym w Anglii, USA i Polsce. Pracował dla takich firm jak SKK S.A., EPAM System, IBM i SolarWinds. Zawodnik futbolu amerykańskiego. Koncentruje się na osiąganiu celów poprzez pracę zespołową. Jest kapitanem drużyny ‘Hurricanes’ Uniwersytetu Hertfordshire, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Anglii, a także kapitanem drużyny mistrzów młodzieżowych Wielkiej Brytanii. Łączy pracę w biznesie z funkcją trenera drużyny Kraków Kings, z którą zdobył mistrzostwo Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

CEO Character Lab

Angela Duckworth

Jest założycielem i prezesem Character Lab. Jest także profesorem na Uniwersytecie Pensylwanii. Doradzała w Białym Domu, Banku Światowym, w zespołach NBA i NFL oraz w firmach z listy Fortune 500. Jej pierwsza książka, Grit: The Power of Passion and Perseverance, została bestsellerem numer 1 w New York Times.

CEO iWealth

Marek Rybiec

Pomysłodawca stworzenia iWealth Management, zarządza strategicznymi obszarami działalności firmy. Członek rady fundacji EFPA Polska – Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego. Powołał do życia Fundusz Podwójne Wyzwanie, którego misją jest ratowanie i wspieranie ważnych inicjatyw społecznych. Członek rady Fundacji Znajdź Pomoc oraz Koalicji Liderzy Pro Bono. Ukończył cykl ultra maratonów 4Deserts.

Leadership Center

John Scherer

Współdyrektor Scherer Leadership Center. Były członek jednostki bojowej na niszczycielu US Navy, kapelan luterański na Uniwersytecie Cornella, terapeuta pracujący w systemach gestalt i rodzinnych, współtwórca szkoły wyższej, autor, odnoszący sukcesy konsultant w sprawie zmian i przedsiębiorca – John w swoim życiu i swojej pracy oferuje unikalną perspektywę. John mieszkał w Seattle, a do Polski po raz pierwszy został zaproszony w 2008 r. W efekcie zamieszkał w Krakowie i Warszawie, obierając je również za siedzibę Scherer Leadership Center.

Współtwórczyni Inspirit

Julie Zhuo

Jest współzałożycielką Inspirit, firmy zajmującej się pomaganiem innym firmom w osiąganiu zrównoważonego rozwoju. Wcześniej pełniła funkcję wiceprezesa ds. rozwoju produktu w Facebooku, pracując nad jego wersją w formie aplikacji i pomagając zwiększyć liczbę użytkowników z dziesięciu milionów do ponad dwóch miliardów w ciągu 13 lat pracy w firmie. Jej podręcznik zarządzania, Menedżer na starcie, z miejsca stał się bestsellerem gazety Wall Street Journal i został okrzyknięty przez Amazon jedną z najlepszych książek o biznesie i przywództwie wydanych w 2019 r.

CEO Nozbe

Michał Śliwiński

Przedsiębiorca, mówca, autor i bloger. Pomaga zabieganym i zapracowanym profesjonalistom, startupom i zespołom uczyć się wdrażania najnowszych rozwiązań w obszarze produktywności, co pozwala im osiągać sukcesy dzięki robieniu rzeczy lepiej. Założyciel i dyrektor generalny Nozbe (nozbe.com) – narzędzia, które pomaga zarządzać czasem, zadaniami i projektami.

Jezuita

James Martin

Jest amerykańskim jezuitą, pisarzem i redaktorem naczelnym jezuickiego magazynu America. Został bestsellerowym pisarzem New York Times, a także często występuje jako komentator życia i nauczania Jezusa, duchowości ignacjańskiej rozwiniętej w oparciu o życie i nauczanie świętego Ignacego z Loyoli. Jest autorem książki Building a Bridge: How the Catholic Church and the LGBT Community Can Enter into a Relationship of Respect, Compassion, and Sensitivity.

CEO BL Info

Bjorn Lunden

Jest założycielem szwedzkiego wydawnictwa Björn Lundén Information AB oraz polskiej spółki-córki BL Info Polska Sp. z o.o. Jest autorem książek o tematyce marketingowej, ekonomicznej oraz zarządczej. Dla Björna takie pojęcia jak zasady, szefowie i tajemnica wynagrodzeń nie istnieją i dlatego od 33 lat prowadzi firmę zatrudniającą 120 pracowników, którzy sami dla siebie są menedżerami.

Autor Bestsellerów

Kevin Murray

Trener przywództwa, mówca, pisarz. Jest autorem książek Język liderów, Inspirująca komunikacja, Ludzie z poczuciem celu oraz Charyzmatyczne przywództwo. Pracował jako dyrektor ds. komunikacji w British Airways, a wcześniej dyrektor ds. korporacyjnych w Atomic Energy Authority Technology.

Head of Delivery Miquido

Anna Gawlikowska

Pracowała kolejno jako pracownik naukowy, nauczycielka języka i tłumaczka konferencyjna. Po trzech zmianach ścieżki kariery doszła do wniosku, że wszystko sprowadza się do jednej pasji: rozpowszechniania wiedzy, która pozwala innym na rozwój. Od prawie czterech lat pracuje jako Project Manager w Miquido, firmie zajmującej się produkcją oprogramowania. Niedawno podjęła wyzwanie wspierania całego działu informatycznego jako kierownik ds. realizacji projektów.

Managing Director

Derek Smith

Jest dyrektorem zarządzającym w jednym z globalnych banków. Ma ponad 30 lat doświadczenia w sektorze usług finansowych, które zdobył piastując wyższe stanowiska w firmach w Szwajcarii, Polsce, Indiach i Zjednoczonym Królestwie. Jest założycielem kilku organizacji typu non-profit, często występuje publicznie i jest zapalonym promotorem różnorodności i inkluzywności.

Co-founderScrum Alliance

Mike Cohn

Specjalizuje się w pomaganiu firmom we wdrażaniu i usprawnianiu zwinnych procedur i technik w celu budowania wysoce wydajnych zespołów. Jest autorem następujących publikacji: Historie użytkowników stosowane w opracowywaniu oprogramowania, Agile. Metodyki zwinne w planowaniu projektów, Osiąganie sukcesu przy pomocy metodyki Agile, a także kursu wideo Lepsze historie użytkowników. Mike jest założycielem organizacji Agile Alliance oraz Scrum Alliance.

CEO Peakon

Phil Chambers

Współzałożyciel i dyrektor generalny w firmie Peakon. Wcześniej pełnił funkcję kierownika ds. technologii w odnoszących sukcesy europejskich start-upach, m.in. Gumtree, Qype i Podio. Lubi codzienne interakcje z klientami firmy Peakon – zdobytą w związku z nimi wiedzę przekształca w długoterminową wizję, dzięki której powstał jeden z naj- bardziej wyjątkowych i istotnych produktów analitycznych na rynku kadr.

Corporate Rebels

Joost Minnaar

Współzałożyciel Korporacyjnych Buntowników; porzucił korporacyjną pracę w Barcelonie, gdzie mieszkał po uzyskaniu stopnia magistra w dziedzinie nanonauk i nanotechnologii na Uniwersytecie Barcelońskim.

Corporate Rebels

Pim de Morree

Współzałożyciel Korporacyjnych Buntowników, który pożegnał się z frustrującą pracą w korporacji.
Zrobił to trzy lata po ukończeniu studiów z inżynierii przemysłowej, nauk o zarządzaniu oraz zarządzania innowacjami na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven.

CEO Freshmail

Paweł Sala

Współzałożyciel i prezes firmy FreshMail, ekspert i konsultant ds. e-mail marketingu. Współtwórca sukcesu wielu kampanii e-mail marketingowych, wielokrotnie wyróżniany i nagradzany na takich konkursach jak Golden Arrow, WebStar Creative, Kreatura czy Mixx Awards. Ewangelizator e-mail marketingu. Współautor bestsellerowej publikacji wydanej przez PWN – E-marketing – pakiet startowy.

CEO Runmageddon

Jarosław Bieniecki

Twórca Runmageddonu, największego w Polsce cyklu amatorskich imprez sportowych i współzałożyciel Biegu Rzeźnika. Wcześniej m.in. Dyrektor Sportowy Maratonu Warszawskiego i menedżer bądź konsultant w pięciu korporacjach. Autor książki Runmageddon, czyli bierz z życia więcej. Mówca inspiracyjny. 6-krotny medalista mistrzostw Polski w biegach długodystansowych. Ojciec trójki dzieciaków 🙂

CEO Worksmile

Tomasz Chaciński

Pomysłodawca i CEO Worksmile. Posiada 13-letnie doświadczenie zawodowe na rynku HR Tech. Przez pierwsze 7 lat kariery odpowiedzialny za Business Development w Grupie Pracuj S.A., będącej właścicielem największego portalu pracy w Europie środkowo-wschodniej – Pracuj.pl. Po zakończeniu współpracy
z firmą postanowił wprowadzić na rynek własny startup, który w 3,5 roku od założenia firmy zdobył zaufanie ponad 100 000 użytkowników, m.in. z dużych firm jak BNP Paribas, L’Oréal i PwC, ale również prężnie rozwijających się, globalnych startupów jak Booksy.

Bianka Siwińska

Twórczyni akcji „Dziewczyny na politechniki!”, dzięki której udział kobiet na uczelniach technicznych wzrósł o 10%, a także największej konferencji dla kobiet w technologiach w Europie – „Perspektywy Women in Tech Summit”.

Autor Large Scale Scrum

Bas Vodde

Jest coachem, programistą, trenerem i autorem specjalizującym się w nowoczesnym rozwijaniu produktów w ramach metodologii agile i lean. Jest autorem LeSS (Large-Scale Scrum) – ram postępowania pozwalających na skalowanie rozwoju produktu w ramach metodologii agile. Pochodzi z Holandii, ale mieszkał w Chinach, Finlandii i Singapurze. Pracował przy wdrażaniu metodologii agile (w szczególności w formie scrum) w Nokia Networks. Obecnie jest zatrudniony w Odd-e – firmie, która wspiera organizacje w usprawnianiu procesu rozwijania produktów, głównie w Azji.

The Learning Leader Show

Ryan Hawk

Jest mówcą, autorem, doradcą oraz gospodarzem programu podcastowego The Learning Leader Show, który przyciąga miliony słuchaczy w ponad 150 krajach. Jest autorem książki Welcome To Management: How To Grow From Top Performer To Excellent Leader (wydanej przez Mc-Graw-Hill 28 stycznia 2020 r.).

Instytut Hoovera

Zbigniew Stańczyk

Pracownik naukowy w Instytucie Hoovera na Stanford University. Animator kultury, organizator wystaw i życia kulturalnego.

Współzałożycielka FRIS

Anna Samborska-Owczarek

Dr nauk technicznych ze specjalizacją sztuczna inteligencja, autorka Modelu FRIS® i kwestionariusza Stylów Myślenia FRIS®, trenerka i pasjonatka psychologii poznawczej.

Psychoterapeuta

Wojciech Eichelberger

Jest psychologiem, psychoterapeutą, trenerem i doradcą biznesu. W swoich projektach
szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Autor ponad 20 książek. W ramach Instytutu Psychoimmunologii zajmuje się profilaktyką i psychoterapią przeciążenia oraz wypalenia stresem.

CEO iWealth

Marek Rybiec

Creator of iWealth Management, managing strategic areas of business activity. A board member of the EFPA Polska Foundation for Financial Advice Standards. He established the Double Challenge Foundation, with the mission of rescuing and supporting important social initiatives. Board member of the Find Help Foundation as well as the Coalition of Leaders Pro Bono. He completed the 4 Deserts cycle of ultra marathons.